Jaki wybrać prezent na gwiazdkę?

Koniec roku to dla wielu osób ciężki czas. Trzeba zamknąć wiele spraw. Do tego nachodzą ludzi liczne przemyślenia, dotyczące przemijania i innych sytuacji życiowych. Warto mieć to na uwadze kupując bliskim prezent na gwiazdkę. Jako podarunek sprawdzą się książki, które potrafią swego rodzaju lekiem na zło tego świata.

Książki jako prezent na gwiazdkę

Co stanowi o tym, że książki to idealny prezent na gwiazdkę? Decyduje o tym m.in. ich wartość terapeutyczna. Na czym polega? Chodzi głównie o to, iż człowiek, oddając się lekturze, przenosi się w inny świat. Może zapomnieć o codziennych troskach i kłopotach. Bez wychodzenia z domu, siedząc w wygodnym fotelu, przeżywa z bohaterami lektur niezapomniane przygody. Wszystko zależy oczywiście od konkretnej pozycji książkowej. Niektóre są dostępne w formie poradników i wskazują czytelnikom, co mogą zrobić, by poczuć się lepiej. Inne, np. podróżnicze zabierają ich w odległe zakątki świata. Jeszcze inne pozwalają wczuć się w bohatera i na jego przykładzie przepracować własne emocje. Jedno jest pewne. Czytanie książek jest bardzo relaksujące i pozwala poszerzyć wiedzę.

Książki pokrzepiające

Dla wszystkich osób szukających szczęścia i spokoju, sprawdzą się dzieła Reginy Brett. Pozycje, takie jak “Kochaj. 150 lekcji” to wachlarz wskazówek dla zagubionych serc. Dobrym pomysłem będzie podarowanie takiej osobie lektury pt. “Hygge po polsku” autorstwa Izy Wojnowskiej lub “Lagom. Szwedzka sztuka życia”. Te pozycje pokazują, jak żyją ludzie w innych krajach, by czuć się spełnionymi i szczęśliwymi. Zwykle o radości życia przesądzają małe, proste rzeczy. Gdy czytelnik sobie to uświadomi, nauczy się je dostrzegać. Wpłynie to znacząco na jakość jego codzienności.

Prezent na gwiazdkę dla perfekcjonistów

Jeśli wśród Twoich bliskich jest człowiek, który chce wszystko robić najlepiej i stale dąży do perfekcji, najlepszym prezentem dla niego okazać się może książka pt. “Magia olewania” autorstwa Sarah Knight. Po skończonej lekturze osoba ta odpuści sobie wiele rzecz, dzięki czemu będzie miała więcej czasu, który może spędzić z Tobą.